הכשרת דור העתיד של מנהיגות הארגונים החברתיים

מאת ליז ליווינגסטון הווארד 

מנהלת התכנית להכשרת מנהלים בארגונים ללא מטרות רווח, קלוג - בית הספר לניהול באוניברסיטת נורת'ווסטרן, שיקגו

 

 כישורי מנהיגות וניהול מהווים הכרח להצלחה בזירה הפילנתרופית. ארגונים חברתיים מסתמכים על מנהיגים אשר מחויבים למשימה ולהנהגה יעילה ואפקטיבית. מנהיגים צעירים בתחום ניצבים בפני זירה משתנה, בה נדרשת קשת של כישורים על מנת לקדם שינוי חברתי. לאחרונה, יותר ויותר מנהיגים צעירים רוצים ללמוד ולהכשיר את עצמם להובלת ארגונים, לשכלל את ארגז הכלים שלהם ואת ההבנה של עקרונות ניהול מתקדמים - על מנת שיוכלו להוביל ולנהל את הארגונים שבראשם הם עומדים באופן אפקטיבי יותר ולמען השפעה גדולה יותר.

מגמה זו של פיתוח מקצועי באה בדיוק בזמן. כישורי מנהיגות וניהול בעמותות הופכים לקריטיים כאשר ארגונים נאלצים לעשות יותר עם פחות ופחות משאבים, פיננסיים ואנושיים כאחד. המחסור הכלכלי המתפתח בארה"ב משפיע גם על ארגונים פילנתרופיים, אשר אין בידם גישה לשוק ההון ולכן הם נאלצים להפיק את המיטב מהמעט שיש להם.

לצד זאת, אנו עדים לשינוי נוסף בעולם הפילנתרופיה - התפתחות מודלים ארגוניים חדשניים ממוקדי השפעה. חידושים אלה יוצרים הזדמנויות לשילוב בין העולם העסקי ועשיית טוב. דוגמה לכך היא התאגדות המכונה בארה"ב 'תאגיד חברתי' (Benefit Corporation), כלומר תאגידים למטרת רווח אשר חולקים עם בעלי העניין שלהם את ההבנה שהצלחתם נמדדת לא רק בשורת הרווח, אלא גם בהשפעה החברתית והסביבתית החיובית שלהם.

התרחבות זו של פלטפורמות ארגוניות בזירה החברתית היא דבר חיובי. לאור העובדה שהבעיות החברתיות של ימינו נהיות יותר ויותר מורכבות, ארגונים זקוקים לאנשים חכמים ומוכשרים שיעסקו במציאת פתרונות יצירתיים. למרבה המזל, מוסדות רבים להשכלה גבוהה תומכים במנהיגים אלו עם תכניות המספקות הזדמנויות להכשרה מקיפה ולפיתוח כישורים רלוונטיים. המרכז שלנו בקלוג מחויב לקידום מנהיגים מסורים ולפיתוחם המקצועי על ידי שילוב של אנשי אקדמיה ומומחים מהשטח, אשר באים ממגוון רחב של ארגונים חברתיים.

המשמעות של פילנתרופיה בעולם הגלובלי שבו אנו חיים כיום, הולכת ומשתנה. צעירים מעוניינים יותר מבעבר להיות חלק מהשינוי ועלינו לספק להם דרכים רבות ככל הניתן לעשות זאת.